Profită de 50 LEI REDUCERE la prima ta comandă cu voucherul komoda10.

Pantalon palazzo din stofa Prussian Moon

Croiala palazzo este spectaculoasă: peste 2,5 metri de material folosiți per pereche – oferă o amplitudine deosebită și o fluiditate care transformă fiecare pas într-o declarație de stil.

Compozitie 62%Vascoza, 35%Poliester, 3%Elastan

Cod produs N/A Categories , ,

395,00 lei

Tabel mărimi
Quantity

Livrare gratuită în România

Pentru comenzile de peste 500lei

100% Românesc

Toate produsele sunt realizate in România

Returnare produse

Retur în 14 Zile lucrătoare

Plăți online securizate

Prin operatorul NETOPIA Payments

Descriere

Eleganța se rescrie în pași largi cu pantalonii palazzo Prussian Moon. Realizați dintr-o stofă prusia moale și curgătoare, acești pantaloni sunt creați pentru femeile care caută un echilibru perfect între rafinament și confort.

Croiala palazzo este spectaculoasă: peste 2,5 metri de material folosiți per pereche – oferă o amplitudine deosebită și o fluiditate care transformă fiecare pas într-o declarație de stil.

Secretul constă în detaliile de croială perfect executate. Pensele de pe spate sunt gândite pentru a contura frumos talia și a se așeza impecabil pe corp. Pliurile frontale sunt proporționate cu precizie, contribuind la o siluetă echilibrată și alungită. Tesătura grea, dar fluidă, îmbracă foarte bine, asigurând totodată o cădere naturală și un aspect luxuriant.

Pantalonii sunt prevăzuți cu buzunare laterale, un detaliu funcțional care adaugă o notă relaxată acestui design sofisticat.

Culoarea prusia adaugă o notă urbană, sofisticată și ușor de integrat în ținutele de zi cu zi sau în aparițiile smart casual. Poartă-i cu un top simplu sau o cămașă cambrată pentru un contrast modern și feminin.

Modelul poarta măsură 40 si are 1.74m înălțime.

INGRIJIRE

Piesele din amestec cu vâscoză pot fi spălate la mașină, pe un program delicat. Rotațiile reduse ajută la păstrarea formei și texturii. Nu se recomandă uscarea automată. Uscarea naturală pe umeraș este ideală. Calcă piesa pe dos, la temperatură medie, pentru un finisaj neted.

Informații suplimentare

Nivel reducere

Reducere 40-60%

Sezon

All season, Toamna – Iarna

Unde o porti

Birou, Eveniment elegant, Smart-casual, Zi

Material

Vascoza&Poliester&Elastan

Categorie produs

Pantaloni

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Pantalon palazzo din stofa Prussian Moon”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează garderoba cu...

  • Pantalon palazzo din stofa Wine Script

    Pantalon palazzo din stofa Wine Script

    395,00 lei
    Selectează opțiunile Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
  • Camasa boyfriend Coastal Breeze

    Camasa boyfriend Coastal Breeze

    320,00 lei
    Selectează opțiunile Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
  • Costum de dama Prussian Moon - sacou si palazzo

    Costum de dama Prussian Moon – sacou si palazzo

    800,00 lei
    Selectează opțiunile Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
×

Masurile din tabel sunt orientative, diferenta de la o masura la alta este de 4cm la circumferinte. In functie de croiala produsului  (fit sau oversized) circumferintele pot fi diferite fata de cele din tabelul de masuri. 

XBust (cm)Talie(cm)Sold(cm)
Masura 34866892
Masura 36907296
Masura 389476100
Masura 409880104
Masura 4210284108
Masura 4410688112
Masura 4610892116
Masura 4811296120
Masura 50116100124

Mare surpriză în acest weekend!

Abonează-te la newsletter si vei primi o supriza in inbox pe care o vei putea folosi pe 2 Noiembrie